تبلیغات
Art & Design - غزاله ناصری طراح زیورآلات
 
Art & Design


زیور الات غزال


از بین صدها آدم خلاقی که موفق شدن از خلاقیت‌شون یه حرفه دوست‌داشتنی بسازن، امروز سراغ غزاله ناصری رفتیم. غزاله زیورآلات بی‌نظیری رو طراحی می‌کنه و با انواع فلز و سنگ و میناکاری می‌سازه. کارای اون تلفیق هنرمندانه‌ای از همه این مواد طبیعیه. هر کدوم از گردنبندها، گوشواره‌ها و انگشترایی که این دختر ۲۳ ساله ساخته، در نهایت هماهنگی فرم و رنگ هستن.
اگه بخواهیم تعریف از کارای غزاله و کنار بذاریم تا خودتون با دیدن‌ زیورآلات ساخته دست اون درباره کارش قضاوت کنید، بد نیست مصاحبه‌ای که با رنگی رنگی کرده رو بخونید. غزاله تو مصاحبه‌ش درباره شیوه کارش، اینکه از کی شروع به کار کرده و تجربه‌های حرفه‌ای و زندگی و علائق شخصی‌ش گفته که می‌خونید...


مصاحبه با غزاله ناصری ، خالق برند غزال

مصاحبه با غزاله ناصری ، خالق برند غزال

از بین صدها آدم خلاقی که موفق شدن از خلاقیت‌شون یه حرفه دوست‌داشتنی بسازن، امروز سراغ غزاله ناصری رفتیم. غزاله زیورآلات بی‌نظیری رو طراحی می‌کنه و با انواع فلز و سنگ و میناکاری می‌سازه. کارای اون تلفیق هنرمندانه‌ای از همه این مواد طبیعیه. هر کدوم از گردنبندها، گوشواره‌ها و انگشترایی که این دختر ۲۳ ساله ساخته، در نهایت هماهنگی فرم و رنگ هستن.
اگه بخواهیم تعریف از کارای غزاله و کنار بذاریم تا خودتون با دیدن‌ زیورآلات ساخته دست اون درباره کارش قضاوت کنید، بد نیست مصاحبه‌ای که با رنگی رنگی کرده رو بخونید. غزاله تو مصاحبه‌ش درباره شیوه کارش، اینکه از کی شروع به کار کرده و تجربه‌های حرفه‌ای و زندگی و علائق شخصی‌ش گفته که می‌خونید:

 

زیور الات غزال

 

اول از همه بگو چه مدت هست شروع کردی به انجام این کار؟
از دوران تحصیلم در مقطع کارشناسی شروع به کار کردم و در حال حاضر دو ساله که به صورت حرفه‌ای مشغول هستم.

این هنر رو از کجا یاد گرفتی؟ درس مربوط به این کار رو خوندی؟
من رشته صنایع دستی در دانشگاه هنر تهران خوندم که البته گرایش تخصصی‌م فلز و زیورآلات بود. الان هم کارشناسی ارشدم رو تو همون دانشگاه و همون رشته میخونم. خب دانشگاه باعث آشنایی اصولی با مواد مختلف و تکنیک‌های ساخت میشه ولی کافی نیست، تو کارای هنری در نهایت خلاقیت آدماست که باعث ایجاد نوآوری و تمایز میشه.
تو کارات فلزات مختلف نقش زیادی دارن. چی شد که به فلز رسیدی؟
در طول دوره تحصیلم زمانی که کار با مواد مختلف رو تجربه کردم کم کم به قابلیت‌های چوب پی بردم و ازش خوشم اومد، ولی وقتی وارد کارگاه فلز شدم و اولین کارم رو که تلفیقی از فلز و سنگ بود ساختم متوجه شدم که برای این کار ساخته شدم!

 

ghazal11
اولین کاری که فروختی به کی بود ؟ چند فروختی ؟
اولین کارم رو یکی از دوستانم ازم خرید که تا اونجایی که یادمه ۱۷هزار تومان بود.
همیشه درمورد کسب و کار می‌گن که قدمای اول تعیین کننده هستن. تو می‌تونی بهمون بگی که اولین قدمات رو چطور برداشتی؟
از همون بچگی عاشق هنر و مخصوصاً نقاشی بودم. وارد دانشگاه که شدم بعد سال‌ها دوباره همه حس‌های بچگی‌م و علاقه زیادم به خلق آثار هنری بیدار شد. بعد از اتمام دوره کارشناسی وقتی که تصمیم گرفتم این رشته رو به صورت حرفه‌ای ادامه بدم اولین کاری که ساختم در ادامه کارهای پایان نامه‌ام بود. موضوع پایان نامه‌ام طراحی و ساخت زیورآلات میناکاری شده با نگاه جدید بود. فکر می‌کنم اینا مهم‌ترین قدم‌هایی بودن که در نهایت منو به جایی که الان ایستادم رسوند.
مشتری هاتو چطوری پیدا کردی؟
اولین مشتری‌هام دوستام بودن که به مرور بیشتر شدن و بعد از یه مدت به جایی رسید که دیگه مشتری‌هام رو نمیشناختم. اونا کارام رو دیده بودن و اومده بودن سراغم.

 

ghazal8
وقتی به آینده کارت فکر می‌کنی، چه تصویری رو می‌بینی؟ دوست داری ته این خط کجا و چطوری باشه؟
خب من همیشه انسان ایده‌آلیستی بودم و هستم! تو هر کاری که انجام میدم تا زمانی که به بالاترین چیزایی که تو ذهنمه نرسم تلاشم رو کم نمی‌کنم. تو رشته و کارم هم دوست دارم بتونم هنر و فرهنگ ایران رو در قالب کارهام به نقاط مختلف جهان نشون بدم. هر وقت به اینجا برسم می‌تونم احساس کنم که موفق شدم و به هدفم رسیدم.
همه‌ی کارات تو همین سبک هست؟
در حال حاضر تخصص اصلی من میناکاری در زمینه زیورآلاته که کمتر روش کار شده. الان ۳سال که در دارم روی این تکنیک تجربه و کار میکنم. کارهام تنوع زیادی دارن و با تکنیک‌های مختلف و همه فلز ها از جمله برنج، مس، نقره و طلا کار کردم، ولی بیشتر تمرکز روی میناکاریه.
بهترین کارت از نظر خودت کدومه؟
سوال سختیه! همه کارهام رو همیشه دوست داشتم. اما یکی از کارهام هستش که چون باهاش خاطره زیادی دارم و هر قسمتش رو در کارگاه‌های مختلف ساختم حسم نسبت بهش فرق میکنه. انگار یه جور حس نوستالژی یا مادر و فرزندی بهش دارم!

 

زیور الات غزال
یکی از کارام هم هستش که از دید بقیه خیلی خوب بوده و استقبالی که ازش شد از بقیه کارهام کمی بیشتر بوده. یه شخصیتی شده برای خودش!

 

زیور الات غزال
طرح کارات رو از کجا میاری؟
همه زیورآلاتی که با عنوان برند خودم معرفیشون می‌کنم طراحی و ساختش با خودمه. البته کارهای سفارشی هم ساختم که بر اساس طرح سفارش‌دهنده بوده، ولی در کل طراحی و اجرا زیورآلات کار خودم بوده.
حدودا چقدر در ماه درآمد داره این کار برات؟
درآمد این کار کاملاً نسبیه. بعضی ماه‌ها میشه که سفارش‌ها اونقدر زیاده که واقعاً نمی‌رسم بسازم‌شون و به ایده‌ها و طرح‌هایی که در ذهنم دارم نمی‌رسم. بعضی وقتا هم سفارش و کار خیلی کم می‌شه و درآمدم هم به همین نسبت که گفتم متغییره.

 

بذار چند تا هم سئوال شخصی ازت بپرسیم که بیشتر با شخصیت‌ات آشنا شیم. با تعریفی که اینجا از آدم رنگی خوندی، خودت رو آدم رنگی‌ای می‌دونی؟
هستم و بهتره بگم که همیشه در زندگیم سعی میکنم اینجوری باشم. مخصوصاً اون موردش که “بین ساختن و خریدن ترجیح میده بسازه” در کارم برام همیشه مهم بوده.

رنگ مورد علاقه‌ات چیه؟
من عاشق رنگ هستم. به همین علت هم روی میناکاری کار میکنم. چون با میناکاری میشه همه رنگهای فوق‌العاده طبیعت رو وارد زیورآلات کرد. هیچ وقت نتونستم بگم چه رنگی رو از همه بیشتر دوست دارم ولی از دید دیگران رنگ مورد علاقم قرمزه!چون ظاهراً بیشتر لباس‌هام به این رنگه و زمانی هم که در زیورآلاتم بخوام یه نقطه تاکید بذارم از رنگ قرمز استفاده می‌کنم.
اوقات فراغت‌ات رو چطوری می‌گذرونی؟
عاشق سفر هستم. اگر طراح زیورآلات نمی‌شدم گزینه بعدیم این بودش که جهانگردی رو به عنوان شغلم انتخاب کنم!

 

زیور الات غزال

 

 

نام و نام خانوادگی : غزاله ناصری
برند: زیور آلات غزال
زمینه فعالیت : زیور آلات تلفیق میناکاری و فلزی
خلاصه: غزاله زیورآلات بی‌نظیری رو طراحی می‌کنه و با انواع فلز و سنگ و میناکاری می‌سازه. کارای اون تلفیق هنرمندانه‌ای از همه این مواد طبیعیه. هر کدوم از گردنبندها، گوشواره‌ها و انگشترایی که این دختر ۲۳ ساله ساخته، در نهایت هماهنگی فرم و رنگ هستن.


منبع: رنگی رنگی

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 18 خرداد 1398 07:21 ق.ظ

It's awesome for me to have a web site, which is helpful designed for my experience. thanks admin
دوشنبه 10 اردیبهشت 1397 01:46 ب.ظ
I could not resist commenting. Exceptionally well written!
جمعه 24 شهریور 1396 03:48 ق.ظ
Hi to all, how is everything, I think every one is getting more from
this web page, and your views are pleasant designed for new visitors.
دوشنبه 13 شهریور 1396 07:09 ق.ظ
It's going to be ending of mine day, but before end I am reading this fantastic article to improve my
knowledge.
سه شنبه 22 فروردین 1396 01:18 ب.ظ
This design is steller! You definitely know how to keep a reader amused.
Between your wit and your videos, I was almost moved to
start my own blog (well, almost...HaHa!) Wonderful job.
I really enjoyed what you had to say, and more than that, how you presented it.
Too cool!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

موضوعات
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
تماس با ما چاپ این صفحه
 
 
بالای صفحه